fbpx

Blog

15 najlepszych pomysłów na rodzinną zabawę w domu

15 najlepszych pomysłów na rodzinną zabawę w domu

15 pomysłów na naturalną sesję rodzinną w domu

Nie mamy odpowiednich wnętrz do sesji rodzinnej w domu, poza tym nie będziemy wiedzieli, jak pozować – przepraszamy za słownictwo, ale to największe bzdury świata! Zaraz obalimy wszystkie te mity i pokażemy Wam 15 pomysłów na naturalną sesję rodzinną w domu. Bez plastiku, bez przygotowywania specjalnych atrybutów, bez stresu!

Pomysły na naturalną sesję rodzinną w domu

Choćby rodzic zasypywał dziecko setką najdroższych prezentów, to przytulenie, buziak, wspólnie spędzony czas będą dla niego najważniejsze. Taka dewiza przyświecała nam podczas przygotowywania tego wpisu i przyświeca nam za każdym razem, gdy wykonujemy naturalną sesję rodzinną w domu. Nie liczą się dla nas drogie zabawki, wnętrza jak z katalogu, najnowsze ubrania – ważna jest Wasza relacja i czas spędzony na… no właśnie – przed Wami 15 pomysłów na niezapomnianą sesję rodzinną w domu!

1. Przeciąganie na kocu wzdłuż korytarza

Macie w domu/mieszkaniu korytarz? A duży, ciepły koc? Świetnie! Dzieciaki na pokład, a rodzice do kabiny kierowcy – rozpoczyna się wielki rajd kocem wzdłuż korytarza!

2. Brykanie na łóżku i gilgotki

Nawet największy poważniak nie oprze się gilgotkom i od razu się rozchmurzy, jeśli nie wybuchnie zaraźliwym śmiechem <3 Taki śmiech jest bezcenny, nie tylko podczas sesji rodzinnej w domu!

3. Wspólne gotowanie

Dlaczego tylko dorośli przygotowują posiłki? Zaangażujcie w gotowanie swoje pociechy. Rozsypcie mąkę po całym mieszkaniu, wciągajcie makaron jak w Zakochanym Kundlu, powąchajcie pieprz i kichajcie głośno. Ale wyjdą świetne ujęcia!

4. Kalambury

Podzielcie się na drużyny – niech jedna bez słów pokazuje hasło, druga je zgaduje. Kalambury to mnóstwo głupich min, śmiechu i wspaniałych ujęć! 

5. Wspólne kąpanie psa

Waszemu czworonożnemu przyjacielowi przydałaby się kąpiel? Napuśćcie wody do wanny i wspólnie umyjcie psiaka. Zobaczycie, jak zabawnie będzie otrząsał futerko z wody. Uwaga, warto, aby mycie pupila odbyło się za jego zgodą. Podczas sesji rodzinnej wszyscy powinni czuć się komfortowo, nawet czworonogi! 
6. Zawijanie w koce

Przeciągaliście się już po korytarzu? Teraz czas na kocowe naleśniki! Rozłóżcie tkaninę na podłodze i zawińcie siebie lub swoje pociechy w smaczne zawijańce! 

7. Budowanie wieży z klocków

Wyjmijcie z pudła z zabawkami swoje ulubione drewniane klocki. Niech każdy po kolei dokłada element tak, aby powstała najwyższa wieża w historii! Klocki zbiera ten, kto przewrócił budowlę.

8. Malowanie

Znacie takie nurty malarskie jak action i body painting? Jeśli nie, na naturalnej sesji rodzinnej w domu poznacie je w praktyce! Rozłóżcie na ziemi dużą kartkę papieru, zanurzcie stopy i dłonie w farbach i przechadzajcie się po płótnie! Możecie także namoczyć pędzle w farbie i energicznie chlapać nimi na kartkę. Nie obiecujemy, że Wasze ściany nie zmienią kolorów ;)

9. A teraz wszyscy robimy głupie miny!

Sesja rodzinna w domu bez głupich min? Nie ma szans! Ciekawe, kto wygra konkurs na najzabawniejszy grymas twarzy. Może pomożecie sobie pysznym sokiem z cytryny? :)
10. Zabawa w rozśmieszanie

Jeśli zabawa w głupie miny nie przypadła Wam do gustu, spróbujcie zrealizować konkurs rozśmieszania! Przypomnijcie sobie dowcipy, połaskoczcie maluchy po brzuchu lub wydajcie zabawny dźwięk!

11. Kto podskoczy wyżej?

Na raz, dwa, trzy wszyscy domownicy skaczą! Kto zrobi to wyżej i kto wykona w powietrzu najciekawszą figurę? Będziecie mogli ocenić to po zdjęciach, jakie powstaną podczas Waszej sesji rodzinnej w domu.  

12. Powtarzaj za mną!

Szedł Sasza suchą szosą, stół z powyłamywanymi nogami, król Karol kupił królowej Karolinie… Wyrecytujcie swoim pociechom któryś z wierszyków – jeśli nie będą potrafiły ich powtórzyć, na pewno będą pokładać się ze śmiechu! :)

13. Samolociki

Brykaliście już na łóżku i gilgotaliście się? Połóżcie się na plecach, wyprostujcie nogi w kolanach i podnieście na nich swoje roześmiane brzdące. Oczywiście pamiętajcie o bezpiecznym starcie i lądowaniu oraz o locie bez turbulencji!

14. Tor przeszkód

Niech w ruch pójdą garnki, miski, buty, poduszki i wszystko, co w zasięgu ręki. Rozłóżcie je w korytarzu i skaczcie pomiędzy nimi tak, aby ich nie dotknąć i nie przewrócić! 

15. Podlewanie kwiatków  

Na koniec coś na wyciszenie – macie w swoim domu rośliny? Nalejcie wody do konewki i wspólnie podlejcie kwiaty. W trakcie tłumaczcie maluchom, jak dany kwiatek się nazywa, że potrzebuje nie tylko wody, ale i słońca, sprawdźcie także, czy roślinka pachnie!

Marzy nam się sesja rodzinna w domu, ale…

Zobaczcie, że żaden powód nie jest dobry, aby zrezygnować z naturalnej sesji rodzinnej w domu!

Nie mamy ładnych wnętrz

W sieci każdego dnia widzicie mnóstwo zdjęć wykonanych w pięknych, jak z katalogu, wnętrzach? Wszędzie królują pastele, porządek i najmodniejsze dodatki? Wasz dom czy mieszkanie takie nie są? FANTASTYCZNIE! Pokażmy, jakie są naprawdę. Zagubiona skarpetka leżąca w rogu została porwana przez Waszego raczkującego szkraba? Przewrócony kwiatek z rozsypaną ziemią to dzieło przygarniętego z ulicy mruczka – najnowszego członka rodziny? Każdy element Waszych wnętrz ma swoją historię. Jeśli chcecie ją opowiedzieć, świetnie. Jeśli chcecie ją pominąć, nie martwcie się. Sesja rodzinna w domu to nie zdjęcia pomieszczeń, w których żyjecie, a Waszych EMOCJI – zarówno uśmiechów i szczęścia, jak i grymasów zbuntowanych dwulatków.  

Nie potrafimy pozować 

No i dobrze! Od tego są zawodowi modele i aktorzy. Wy macie być sobą, zachowywać się naturalnie i pokazywać, jak świetną rodzinką jesteście. Nie zapomnijmy jednak, że profesjonalny fotograf powinien stworzyć atmosferę odpowiednią do swobodnego „pozowania” – poznać się z dziećmi, zapytać o ich zainteresowania, porozmawiać z rodzicami, pogłaskać mruczka i przytulić psa ;)

I jak? Czy któryś z 15 pomysłów na naturalną sesję rodzinną w domu spodobał Wam się najbardziej? A może ogólnie pomysł na realizację sesji na tyle przypadł Wam do gustu, że już przebieracie nogami, aby się na taką sesję umówić? Zgłaszamy się na ochotników! :) 
Image
Kontakt

Artur +48 507 573 180

Ania +48 692 362 534

Więcej o Nas:
Image

Ten serwis używa cookies. Dalsze korzystanie oznacza, że zgadzasz się na ich używanie.

Akceptuję